| Features | Good Quality, Long Service Life, 3-year Warranty, Brand New |
|---|---|
| * Feature * | Creative Design,Durable,Beautiful Appearance |
| Feature3 | Stable characteristic,high reliability |
| *Festures1 | Durable Material,Good quality |
| 2Featurtes | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Featurtes6 | Made of high quality material,Durable |
| !Features | Compact Design,Unique Appearance,High quality |
| 1.Features` | Easy installation,Compact Design |
| 2*Features | Stable performance,Safe to Use |
| Feature 3 | Compact Design,Unique Appearance |
| * Feature | Nice and Practical,High Quality Packaging |
| 2.Feature | Fast shipping |
| 1.Feature | High-quality |
| Feature^ | High quality W/3Years warranty! |
| 1Features | Wide Application,Novel Appearance,100%Brand New,High Quality |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 73 cm |
| Item Length | 80 cm |
| Type | Coffee Table |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Pattern |
| Style | Modern |
| Base Type | Pedestal |
| Material | Density Board, Iron Art |
| Process | Plastic Uptaking, Baking Paint, Painting |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting Type | Free Standing |
| Max. Load-bearing Capacity | About 75kg/165.35lbs |
| Product Size(D*H) | 80*73cm/31.5*28.7in |
| Base Diameter | 50cm/19.7in |
Check the listing for details. Mid-Century White Round Top Dining Table - Modern Tulip 31.5" Dining Room Table.. Color: White, Condition: New. Listed at 107.33 USD. The desktop is made of density board and the middle pillar is made of sturdy iron to ensure the longevity of the table. It is worth your favor. Sufficient Table Space: The 31.5" round tabletop provides ample room for work, study, dining, and more, while the 28.7" height allows you to stretch your legs freely and comfortably.