| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Handle Finish | Brass |
| Wood Tone | Medium Brown Wood |
| Shape | Round |
| Material | Solid Wood |
| Item Length | 47 in |
| Brand | CENTURY |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Bar Cabinet |
| Number of Drawers | 2 |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 29 in |
| Model | Vintage |
| Style | Rustic/Primitive |
| Number of Doors | 2 |
| Theme | Retro |
| Original/Reproduction | Original |
| Features | With Doors |
| Door Mechanism | Lift-Up |
| Item Width | 29 in |
| Handle Material | Brass |
Check the listing for details. mid century wood barrel Style Bar. Condition: Used. Listed at 200.00 USD. Fabulous vintage, mid century style wood bar with brass handles and finishes. Tops. Roll up like a barrel. Front doors pull open one side has both standing space and built in wine rack. The other side has rack for glasses a shelf and two full-size pull out drawers. Solid wood construction. This piece is in very good used condition.