| Antique | Yes |
|---|---|
| Type | Dining Table |
| Item Height | 29.375" approx. |
| Color | Medium Stain Finish |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Material | Wood, Veneer, Laminated |
| Item Length | 37.75" approx. |
| Item Width | closed=49.25" approx. open=59.25" approx. |
Check the listing for details. Midcentury 2 Leaves Kitchen/Dining Table. Color: Medium Stain Finish, Condition: Used. Listed at 899.00 USD. 42x32, No maker in very good condition.