| Brand | Middle Atlantic Products |
|---|---|
| Type | Cooler Fan System |
| Unit Type | lb |
| Mount Type | rack-mounted |
| Item Height | 3" |
| MPN | CABCOOL50 |
| Item Length | 22" |
| Rack Unit Height | 1 U |
| Item Width | 11" |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 656747186554 |
Check the listing for details. Middle Atlantic CAB-COOL50 Cabinet Cooler – 50 CFM, Dual Cool System.. Condition: Used, Made in United States. Listed at 106.35 USD. Middle Atlantic CAB-COOL50 Quiet-Dual Cool System, Cabinet Cooler, 50 CFM. Cabinet Dual Cooler System, 50 CFM. Category: Middle Atlantic by Legrand, Residential AV, Residential Furniture & Racks, Rack Accessories.