| Compatible Brand | For |
|---|---|
| Product Condition | New |
| MPN | M-20A |
| Item Length | 9 |
| Maximum Input Current | 20 A |
| California Prop 65 Warning | This product contains a chemical known to the State of California to cause cancer. |
| Brand | Middle Atlantic Products |
| Type | 4" MPR 20A Duplex Module |
| Product Type | 4" MPR 20A Duplex Module |
| Item Height | 3 |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 3.5 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Middle Atlantic Products M-20A 4" MPR 20A Duplex Module BRAND NEW. Condition: New, Made in United States. Listed at 24.99 USD. Middle Atlantic Products M-20A is a 20 amp MPR module with two NEMA 5-20R duplex receptacles, designed for use in Middle Atlantic MPR Series raceways. Fits Middle Atlantic MPR Series raceways and uses a genderless connector for easy integration.