| Voltage Compatibility | 115 V |
|---|---|
| Cooling | Passive Cooling |
| Color | Black |
| MPN | PD-915R |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Brand | Middle Atlantic Products |
| Type | Power Distribution Panel |
| Maximum Power | 1800 W |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1.75 in |
| Model | PD-915R |
| Number of Outlets | 9 |
| Features | Surge Protection, Rack Mountable |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 19 in |
Check the listing for details. Middle Atlantic Products PD-915R Rackmount Power Distribution Center. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 39.99 USD.