| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Maximum Input Current | 15 A |
| UPC | 0656747275326 |
| Voltage Compatibility | 115 V, 120 V, 110 V |
| Brand | Middle Atlantic Products |
| Type | Power Distribution Panel |
| Maximum Power | 1800 W |
| Color | Black |
| Model | RLNK-1615V |
| Number of Outlets | 16 |
| MPN | RLNK1615V |
| Features | Fused, Surge Protection, LED Display |
Check the listing for details. Middle Atlantic RLINK-1615V Vertical PDU with RackLink. Color: Black, Condition: New. Listed at 300.00 USD.