| Features | Rack Mountable, Surge Protection |
|---|---|
| Color | Black |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Model | RLNK-915R |
| MPN | RLNK-915R |
| Number of Outlets | 9 |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Country of Origin | United States |
| Item Height | 1.7" |
| Item Width | 17.4" |
| Item Length | 9.7" |
| UPC | 656747275319 |
Check the listing for details. Middle Atlantic Select 9-Outlet Rack Mounted PDU with RackLink - 15 Amp Power Di. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 532.95 USD. The applications are endless - RackLink allows you to manage everything from a network of digital signage installs, to a building full of conference rooms, to an entire campus of classrooms - all from your device.