| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Aluminum |
| MPN | 10048 |
| Item Length | 66.75" |
| Brand | Midwest Rakes |
| Handle Size | 66" |
| Type | Landscape Rake |
| Manufacturer Warranty | Midwest Rake 10048 |
| Item Height | 1.5" |
| Model | 10048 |
| Features | Lightweight |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 6 lb |
Check the listing for details. Midwest Rake 10048 Professional Landscape Rake - 48" Head, 66" Handle. Color: Blue, Condition: New, Made in United States. Listed at 218.87 USD.