| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 12V |
| Compatible Battery Sizes | 12V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Battery Capacity | 12V |
| Voltage | 12 V |
| Amp Hours | 2 Ah |
| Application | Alarm, Hunting, ride on toys, Scooter |
| MPN | ML-12V2A316 |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| Connectivity | Alligator Clips |
| UPC | 730052313598 |
Check the listing for details. Mighty Max 12V 2A CHARGER-MAINTAINER for 12V 10AH Emergency Exit Lighting Batter. Condition: New, Made in China. Listed at 29.99 USD. LED Indicator;. MFG Part #: ML-12V2A. DC Output: 14.6V (14.4 - 14.8V);. AC Input: 100-265Vac, 50-60Hz. Product Specifications. Specifications;. Phase 3: Float Charging.