| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | Smart Charger |
| Compatible Battery Sizes | 12V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Battery Capacity | 12V |
| Voltage | 12 V |
| Amp Hours | 7 Ah |
| Application | Alarm, Hunting, ride on toys, Scooter, Wheelchairs, Powersports |
| MPN | ML-12V7ASMC333 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| Connectivity | Alligator Clips |
| UPC | 747104907599 |
Check the listing for details. Mighty Max 12V 7Amp Battery Charger Maintainer for 12V 12AH X-treme XB-502 Moped. Condition: New. Listed at 29.99 USD. Temperature / Short Circuit protection. MFG Part#: ML-12V7ASMC.