| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 6V |
| Compatible Battery Sizes | 6V |
| Chemical Composition | Solar cells |
| Battery Capacity | 6V |
| Voltage | 6 V |
| Application | Camping, Hiking, RV, Garden, Marine Boats, Yatch, Deer feeder |
| MPN | ML-6VSP23 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| Connectivity | Alligator Clips |
| UPC | 0656727489118 |
Check the listing for details. Mighty Max 6V Solar Panel Charger for Wildgame Innovations Game Feeder Battery. Condition: New. Listed at 21.99 USD. Its waterproof, rustproof and dustproof design make it readily available for any storm Mother Nature brings. Width 0.68 Volts 6V. Max Power.5 WATT. Weight 0.70 Lbs. Current: 65mA. MFG Part#: ML-6VSP.