| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | Mains Charger |
| Compatible Battery Sizes | 12V for SLA, GEL and AGM Batteries |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Battery Capacity | 12V Battery |
| Voltage | 12 V |
| Application | Ride on Toys |
| MPN | ML-PPH12VCH |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 654599461164 |
Check the listing for details. Mighty Max Replacement Charger for 12 Volt peg perego ride on toy. Condition: New. Listed at 18.99 USD. Peg Perego John-Deere Ground Force Tractor / Ground Loader Construction Loader / Dual Force / Case IH for Magnum / New Holland T8 Ducati GP for Hypercross. Width 2.75" x Depth 1.88".