| Maximum Door Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Items Included | Keypad |
| MPN | FM143 |
| Maximum Gate Size | 10 ft |
| Smart Home Compatibility | Model |
| Mounting | Wall Mounted |
| Brand | Mighty Mule |
| Horse Power | 2 HP |
| Item Height | L 11.2 X w 7.2 X H 2.9in. |
| Voltage | 12 V |
| Maximum Gate Weight | 300 lbs |
| Model | Mighty Mule FM143 |
| Style | Modern |
| Features | Automatic |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Maximum Door Size | 10 ft |
Check the listing for details. Mighty Mule Automatic Gate Lock FM143. Condition: New. Listed at 95.00 USD. Mighty Mule Automatic Gate Lock FM143. Condition is New. Shipped with USPS Ground Advantage.