| Maximum Door Weight | 850 lbs |
|---|---|
| Maximum Gate Weight | 850 lbs |
| Voltage | 12 V |
| Maximum Gate Size | 16 ft |
| Application | Resindential |
| Maximum Door Size | 800 lb |
| UPC | 0090835093070 |
| Brand | Mighty Mule |
| Type | Gate Opener |
| Power Source | Electric |
| Model | MM571W |
| MPN | MM571W |
| Item Weight | 28.6 lbs. |
Check the listing for details. Mighty Mule MM571W Heavy Duty Single Gate Opener. Condition: For parts or not working. Listed at 79.99 USD. The remotes are missing!