| Choice | Dark Green |
|---|---|
| Brand | MIKADO |
| Type | MAT |
| Size | 90cm x 47cm |
| Color | Green |
| Material | MAT |
| Features | Lightweight, Waterproof |
| Item Length | 90cm |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | Poland |
| Item Width | 47cm |
| Country of Origin | Poland |
Check the listing for details. MIKADO FINE LINER MAT Carp For Unhooking 90cm x 47cm. Color: Green, Condition: New, Made in Poland. Listed at 25.00 USD. Unhooking mats are made of a protective outer fabric and a soft foam-based center and used to protect the fish from harming itself while you handle and unhook it on land. What is an unhooking mat?. Why to use an unhooking mat?.