| Country of Origin | Malaysia |
|---|---|
| Pattern | Fruit Panorama |
| Shape | Rectangle |
| Occasion | All Occasions |
| Color | Multicolor |
| Material | Fine China |
| Item Length | 7 in |
| Brand | Mikasa |
| Type | Butter Dish |
| Item Height | 3 in |
| Theme | Floral & Garden |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 5 3/4" |
Check the listing for details. Mikasa Fruit Panorama Butter Dish DC014 Country Classics Fruit Flower Border. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 19.98 USD. The unglazed rim of the top shows staining.