| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Color | Black Purple |
| Material | Stoneware |
| Set Includes | Baking Dish |
| MPN | UP008 |
| Item Length | 12 5/8 " |
| Brand | Mikasa |
| Type | Lasagna Baking Dish |
| Item Height | 2 1/4 " |
| Model | Tango EJ702 |
| Features | Ultra Ceram Bake & Serve |
| Item Width | 9 1/4 " |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 3 pounds & 14 oz |
Check the listing for details. Mikasa RONDO TANGO EJ702 Black Lavender Floral Lasagna Baking Dish Rectangular. Color: Black Purple, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 39.00 USD. By Mikasa, circa 1981-1988, pattern # EJ702, made in Japan. RONDO TANGO Lasagna Baking Dish.