| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | MAP20USWHCC |
| Coverage | More Than 215 sq ft |
| Material | Plastic |
| Brand | Mila |
| Mounting | Floor |
| Sensor Technology | Filter Life Monitor |
| Type | Air Purifier |
| Unit Type | Unit |
| Control Style | Digital |
| Manufacturer Warranty | NONE |
| Voltage | 120 V |
| Number of Cleaning Stages | 3 |
| Model | MAP20WH |
| Features | Quiet Operation |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Any Room |
| Application | Personal, Whole Room |
| Finish | Matte |
| Power | 100 W |
| Operating Sound Rating | 25 dB |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Mila Air Purifier 2.0 White 1000sq ft Coverage /TESTED / Filter Not Included. Color: White, Condition: Open box, Made in China. Listed at 180.00 USD. Like new Moved to a smaller apartment and not needed Fully functional Comes in original box