| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Partition Door |
| Material | Pine Wood, Stainless Steel |
| Color | Black |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mount Type | Door-mounted |
| Pattern Type | Vertical Stripe |
| Opening and Closing Angle | 180° |
| Number of Doors | 2 |
| Each Door Size(L*H) | 30*60cm/11.81*23.62in |
| Each Doorpost Size(L*W) | 5*3.5cm/1.96*1.37in |
| Product Size(L*H) | 70*70cm/27.55*27.55in |
Check the listing for details. Modern Swing Solid Wood Door Vertical Stripe Partition Door 70x70cm Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 110.78 USD.