| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Nightstand |
| Color | White |
| Number of Drawers | 2 |
| Material | Medium Density Fiberboard |
| Tabletop Material | Medium Density Fiberboard |
| Style | Modern |
| Item Height | 44.88 in |
| Item Length | 14.57 in |
| Item Width | 11.81 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Room | Bedroom |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Features | With Storage |
Check the listing for details. Modern White Nightstand Tall Bed End Table Bedroom Bedside Table with 2 Drawers. Color: White, Condition: New. Listed at 54.93 USD. 1 Nightstand. Assembly Required: Yes. Shape: Rectangle. Color: White. Single Drawer Length: 34cm/13.38in. Single Drawer Width: 14cm/5.52in. Your satis faction is our ultimate goal. All Accessories for Installation.