| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Color | White |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Set Includes | Chair |
| Material | Wool |
| Item Length | 34.5 in |
| Seating Capacity | 1 |
| Type | Rocking Chair |
| Care Instructions | Clean with Dampen Cloth |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 34.5 in |
| Personalized | No |
| Style | Modern |
| Features | Rocking |
| Room | Any Room |
| Item Width | 24.5 in |
| Item Weight | 10 lb |
| Upholstery Fabric | Wool/Wool Blend |
Check the listing for details. Modern Wool White Nursery Rocking Chair. Color: White, Condition: Used. Listed at 100.00 USD. Modern Wool White Nursery Rocking Chair