| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Brand | AUTOSU |
| Color | Black |
| Features | Durable, Rust Resistant |
| Finish | New Quality |
| Fixing Type | Screw |
| Fixings Supplied | Yes |
| Item Height | 5.0 cm |
| Item Weight | 6 kg |
| Item Width | 5.0 cm |
| Items Included | Cable Railing Post |
| Material | Stainless Steel |
| Number in Pack | 2 |
| Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Top Shape | Flat |
| Type | cable railing post |
Check the listing for details. Modular Black Side Mount Cable Railing Kit 38 Inch Level Post Kit. Color: Black, Condition: New. Listed at 110.70 USD. Handrails are excluded. Featuring a space-saving design with 11 holes, this 44in rail column ensures secure and sleek cable installations. The hardware kit included simplifies setup for indoor and outdoor use, making it ideal for porches, fences, courtyards, balconies, and gardens.