| Model | WC0001AMNMQ2 |
|---|---|
| Minimum Width | 11.8 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Shape | Rectangular |
| Minimum Length | 47.2 in |
| Distance from Floor to Bottom | 5.9 in |
| Color | Multicolor |
| Maximum Weight Capacity | 100 lb |
| Brand | YUKOOL |
| Mounting | Freestanding |
| Type | TV Armoire |
| Maximum TV Screen Size | 80 in |
| Minimum TV Screen Size | 40 in |
| Maximum Length | 95 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Style | Art Deco |
| Number of Doors | 4+ |
| Features | Adjustable Height, Open Storage |
| Door Mechanism | Flap & Lid Stays |
| Item Weight | 48.6 in+ |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Modular Buffet Cabinet & TV Stand with Adjustable Storage Shelves. Color: Multicolor, Condition: New, Made in China. Listed at 126.99 USD. MODULAR DESIGN: This cabinet features a unique modular design that allows you to freely combine and rearrange the pieces to fit different room layouts and personal styles. It can be customized for any occasion and expanded by adding extra units.