| Type | Sofas |
|---|---|
| Color | Light Gray |
| Frame Material | Fabric |
| Item Length | 114.17 in |
| Item Width | 39.37 in |
| Item Height | 26.77 in |
| Weight | 96.58 lb |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Modular Sectional Sofa, Compressed Sectional Sofa Modern Minimalist Style Couch,. Color: Light Gray, Condition: New. Listed at 766.65 USD. ??Features?? ?Using 33D high density sponge (especially used for compression sofa) to provide better comfort and less deformation degree ?High density sponge+vertical compression process ensure the shape is maintained during preservation and transportation ?Quadruple packaging, minimizing transportation-related damage ?High quality sherpa fabric for modular compression sofa Type Sofas Color Light Gray Material Fabric Item Length 114.17 in Item Width 39.37 in Item Height 26.77 in Weight 96.58 lb Upholstery Fabric N/A Brand Unbranded .