| Flow Meter Type | Ultrasonic Flow Meter |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | China |
| Principle | transit-time ultrasonic flowmeter |
| Warranty | 1 year |
| Accuracy : | "+/-1% |
| Pipe size : | DN50~DN700mm |
| Temperature : | -30~160C |
| MPN | TUF-2000M TM-1-HT |
| Port Diameter | 1 1/4 in |
| Minimum Flow Rate | DN50mm |
| Brand | VTSYIQI |
| Maximum Flow Rate | DN700mm |
| UPC | 681381861239 |
Check the listing for details. Module Ultrasonic Flow Meter Water Flowmeter High Temp Transducer DN50 to 700mm. Condition: New. Listed at 222.30 USD. ▲Pipe size : DN50~DN700mm. Transducer :IP68. ▲Temperature : Main Unit : -20~60C. Transducer:-30~90C. TM-1-HT Transducer. 1 way OCT pulse output. ▲Type of liquid : Single liquid can transmit ultrasound, such as water, sea water, sewage, oil, alcohol, etc.