| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-3059-IVO |
| Color | Ivory |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 28.5 in |
| Item Length | 36.5 in |
| Item Width | 90 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Frame Material | Performance Velvet |
| UPC | 889654127314 |
Check the listing for details. Modway Adept Performance Velvet Sofa in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 871.65 USD. Enjoy the plush comfort of the Adept sofa while lounging with friends and family. Sofa Weight Capacity: 1322 lbs. One - Adept Sofa. Features: Chic Mid-Century Modern Sofa. Performance Velvet Upholstery.