| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-6619-BLK |
| Color | Black |
| Type | Beds |
| Item Height | 51 in |
| Item Length | 78 in |
| Item Width | 57 in |
| Frame Material | Wood |
| Compatible Mattress Size | Full |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | One - Margo Full Platform Bed Frame One - Robbie Full Headboard |
| Size | Full |
| UPC | 889654960539 |
Check the listing for details. Modway Alana Wood Full Platform Bed in Black With Splayed Legs. Color: Black, Condition: New. Listed at 312.25 USD. Inspired by mid-century design, the full headboard of this wood bed features beautiful wood paneling and contemporary accents. Assembly required. Wood Slat Support System. Rubberwood Legs. Inner Bed Size: 76"L x 55.5"W.