| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6128-PNK |
| Color | Pink |
| Type | Headboards |
| Item Height | 25.5 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 56.5 in |
| Material | Performance Velvet |
Check the listing for details. Modway Annabel Diamond Tufted Performance Velvet Full Headboard in Pink. Color: Pink, Condition: New. Listed at 124.75 USD. Modway Annabel Diamond Tufted Performance Velvet Full Headboard in Pink Item Description Follow the gentle curves and winsome style of the Annabel Diamond Tufted Performance Velvet Full Headboard. Annabel features elegant diamond tufting within a slightly curved silhouette for plush vintage glamour and ageless charm. A delightful focal point for a teen's bedroom, guest room, or dorm, this upholstered velvet headboard for full bed frames provides a soft, stain-resistant update for luxurious comfort while relaxing, reading, or conversing in bed. Solidly constructed from plywood and fiberboard with dense foam padding, this full size velvet headboard comes with five mounting positions that are height adjustable from 45" - 52.5". Set Includes: One - Annabel Full Diamond Tufted Headboard Features: Luxurious Full Headboard Velvet Polyester Upholstery Durable Stain-Resistant Fabric Elegant Diamond Tufted Buttons Height Adjustable from 45" - 52.5" Dense Foam Padding Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 3.5"L x 56.5"W x 25.5"H Floor to Top of Headboard: 48.5 - 56"H Floor to Bottom of Headboard: 23 - 30.5"H Bottom to Top of Headboard: 25.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520