| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Wood |
| Collection | Archie |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6222-WAL |
| MPN | MOD-6222-WAL |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 0" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Modway Archie Queen Modern Rubberwood and MDF Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 133.99 USD. Introduce modern style to your master bedroom or guest room with the retro detail and organic aesthetics of the Archie Wood Queen Headboard. Inspired by mid-century style, this queen headboard features a beautiful window pane design that offers a traditional look. Adapting to almost any decor theme with the option of interchangeable bed frames, this queen size headboard is compatible with the Billie and Margo bed frame collections for a customized look that's easily interchangeable. This wood headboard features a sturdy rubberwood and MDF veneer construction for lasting durability. Refresh your bedroom with customizable bedroom furniture. Assembly required.Features:Materials: Rubberwood and MDFFinish: WalnutWindow pane detailInterchangeable bed frame optionsSpecifications:Product Dimensions : 41-51"H x 61"W x 0.5"DProduct Weight : 18 lbs