| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3381-BLK |
| Color | Black |
| Type | Dining Chairs |
| Item Height | 36 in |
| Item Length | 20 in |
| Item Width | 24.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | Two - Array Dining Side Chair |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Array French Vintage Tufted Performance Velvet Two Dining Chairs in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 462.80 USD. Modway Array French Vintage Tufted Performance Velvet Two Dining Chairs in Black Item Description Usher forth a harmonious dining environment with the Array Vintage French Dining Side Chair. Four saber-shaped weathered wood legs develop a sculptured silhouette, while the shield back with button tufting displays hints of opulence. Complete with a generously padded seat, and velvet polyester upholstery, Array comes with non-marking foot caps to preserve floor integrity, supports up to 331 pounds, and does not require assembly. Set Includes: Two - Array Dining Side Chair Features: Vintage French Dining Side Chair Button Tufted Seat Back Velvet Polyester Upholstery Weathered Wood Saber Legs Non-Marking Foot Caps Dense Foam Padding Chair Weight Capacity: 331 lbs Dimensions: Overall Product Dimensions: 20"L x 24.5"W x 36"H Overall Side Chair Dimensions: 20"L x 24.5"W x 36"H Seat Dimensions: 18"L x 20"W x 20"H Backrest Dimensions: 19"W x 15.5"H Base Dimensions: 21.5"L x 20"W Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520