| Material | Vinyl |
|---|---|
| Collection | Attainment |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-1422-BLK |
| MPN | EEI-1422-BLK |
| Color | Black |
| Type | Drafting Chairs |
| Style | Modern |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 26" |
| Category | Drafting Chairs |
| Upholstery Fabric | Vinyl |
| Set Includes | Modway Attainment Modern Vinyl Drafting Chair in Black Finish |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Vinyl |
| Firmness | Vinyl |
| Frame Material | Vinyl |
| Department | Drafting Chairs |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Attainment Modern Vinyl Drafting Chair in Black Finish |
| Installation | Yes |
| UPC | 848387029364 |
Check the listing for details. Modway Attainment Modern Vinyl Drafting Chair in Black Finish. Color: Black, Condition: New. Listed at 176.46 USD. Tall drafting chair. Standing desk chair. Vinyl covered foam seat. Weight Capacity: 331 lbs.