| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-6413-WHI |
| Color | White |
| Type | Headboards |
| Item Height | 37.5 in |
| Item Length | 3 in |
| Item Width | 39 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Material | Performance Velvet |
| Size | Twin |
| UPC | 889654976615 |
Check the listing for details. Modway Augustine Tufted Performance Velvet Twin Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 229.73 USD. A luxurious addition to a kid's bedroom, college dorm room, or guest bedroom, this twin headboard features beautiful diamond tufting, French piping detail, and a stunningly unique silhouette. Upholstered in soft, stain-resistant performance velvet, this twin headboard is padded in dense foam granting ultimate comfort and support while sitting up and relaxing in bed.