| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5154-IVO |
| Color | Ivory |
| Type | Headboards |
| Item Height | 56 in |
| Item Length | 4 in |
| Item Width | 62 in |
| Material | Upholstered Fabric |
Check the listing for details. Modway Button Tufted Padded Upholstered Fabric Queen Size Headboard in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 117.01 USD. Button Tufted Padded Upholstered Fabric Queen Size Headboard in Ivory Item Description Instill soft tones and a meaningful design with the Modway Annabel Button Tufted Linen Fabric Upholstered Queen Headboard. Deep inset buttons adorn this magnificent centerpiece for your bedroom décor. Annabel Queen Headboard is made from fiberboard, plywood, and fine linen fabric upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Carefully crafted with flowing contours and a richly rewarding design, this striking headboard for queen beds transforms your sleeping space decor. Set Includes: One - Annabel Queen Headboard Features: Elegantly tufted button headboard Fits queen size beds Deep inset buttons Fine polyester upholstering Fiberboard and plywood frame Dimensions: Overall Product Dimensions: 4"L x 62"W x 48.5 - 56"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 56"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 30.5"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 53.5"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 28"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520