| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6663-NAV |
| Color | Navy |
| Type | Headboards |
| Item Height | 24 in |
| Item Length | 4.5 in |
| Item Width | 78.5 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Material | Performance Velvet |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | King/CA King |
Check the listing for details. Modway Channel Tufted Performance Velvet King/California King Headboard. Color: Navy, Condition: New. Listed at 250.25 USD. Modway Channel Tufted Performance Velvet King/California King Headboard Item Description Introduce dimension and warmth into your master bedroom or guest room with the Felicity Channel Tufted Performance Velvet King/California King Headboard. This upholstered king/Cali king headboard displays glam deco design, precision, and character with raised vertical channel tufting and a silver nailhead trim making it a sophisticated centerpiece in mid-century modern or eclectic settings. Amplified with dense foam padding, this headboard for king/California king bedframes dispenses premium comfort for bedtime reading or conversing. A picturesque bedroom presence, Felicity is a height-adjustable headboard built on a solid plywood and MDF frame and upholstered in stain-resistant performance velvet. Assembly required. Set Includes: One - Felicity Channel Tufted Performance Velvet King/Ca Features: Channel Tufted King/Cali King Headboard Performance Velvet Stain-Resistant Fabric Dense Foam Padding Plywood & MDF Frame 3 Mounting Positions Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 4.5"L x 78.5"W x 24"H Floor to Top of Headboard: 43.5 - 51.5"H Floor to Bottom of Headboard: 19.5 - 27.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520