| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-5497-BLK-LGR |
| Color | Black Light Gray |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 28 in |
| Item Length | 36.5 in |
| Item Width | 36.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Upholstered Fabric |
| UPC | 889654261032 |
Check the listing for details. Modway Channel Tufted Upholstered Fabric Left Corner Chair. Color: Black Light Gray, Condition: New. Listed at 553.66 USD. Chair Weight Capacity: 331 lbs. Features: Channel Tufting Details. Fabric Upholstery. Matte Black Base. Set Includes.