| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-5177-BLK |
| Color | Black |
| Type | Headboards |
| Item Height | 52.5 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 39 in |
| Material | Upholstered Vinyl |
| UPC | 848387020156 |
Check the listing for details. Modway Emily Tufted Button Vegan Leather Upholstered Twin Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 77.50 USD. Designed with just the right amount of grace, Emily Twin Headboard is made from fiberboard, plywood, and luxurious faux leather upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting.