| Material | Velvet |
|---|---|
| Collection | Engage |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-5599-COG |
| MPN | EEI-5599-COG |
| Color | Brown |
| Type | Loveseats |
| Style | Modern |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 36" |
| Category | Loveseats |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Engage Modern Tufted Back Performance Velvet Loveseat in C |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Loveseats |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Engage Modern Tufted Back Performance Velvet Loveseat in C |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654940012 |
Check the listing for details. Modway Engage Modern Tufted Back Performance Velvet Loveseat in Cognac Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 596.19 USD. Gently sloping curves and plush seat cushion create a favorite lounging spot. Feature: Loveseat. Weight Capacity: (Loveseat) 661 lbs. Finish: Cognac brown, black. Material: Performance velvet. Mid-century modern.