| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5166-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Headboards |
| Item Height | 64.5 in |
| Item Length | 4 in |
| Item Width | 78.5 in |
| Material | Upholstered Fabric |
Check the listing for details. Modway High Arched Button-Tufted Upholstered Fabric King Size Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 229.34 USD. High Arched Button-Tufted Upholstered Fabric King Size Headboard in Gray Item Description Spend more time reading and relaxing before sleep with the beautifully designed high arch Modway Sovereign Button Tufted Linen Fabric Upholstered King Headboard. Magnificently laden with deep tufted buttons and finely upholstered in soft linen fabric, Sovereign King Headboard ushers in a sense of regality and splendor to your bedroom décor. Eminently sophisticated, Sovereign is a fully padded headboard fitted for most King size beds. Set Includes: One - Sovereign King Headboard Features: Elegant modern headboard Fits king size beds Tufted high arch Deep inset buttons Padded with foam Soft polyester upholstering Dimensions: Overall Product Dimensions: 4"L x 78.5"W x 57 - 64.5"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 64.5"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 30.5"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 62"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 28"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520