| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-6281-WAL-GRY |
| Color | Walnut Gray |
| Type | Decor |
| Item Height | 30 in |
| Item Length | 15.5 in |
| Item Width | 63 in |
| Material | Wood |
| Number of Items in Set | 1 |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Langston Open Display Storage Sideboard in Walnut Gray. Color: Walnut Gray, Condition: New. Listed at 335.67 USD. Modway Langston Open Display Storage Sideboard in Walnut Gray Item Description Abounding in versatility, the Langston Sideboard is the ultimate storage solution. This stylish, adaptable storage cabinet is perfect for any home and can be used in a variety of ways. Whether you need a place to store dinnerware, barware, linens, or household decor, this display cabinet has got you covered. Crafted with high-quality rubberwood, MDF, and particleboard, this sideboard boasts a stunning wood grain design that is beautifully complemented by stone-like top. The splayed dowel legs add a touch of mid-century design, making it a stylish addition to any room. With six full-glide drawers and open display areas on the sides, this sideboard offers ample storage space to keep your home organized. This credenza serves its purpose in the dining room, living room, hallway, or entryway. Includes non-marking foot pads. Assembly required. Please Note: When placing the TV directly on the unit, we recommend anchoring it in place. Features: Open Display Storage Sideboard Full-Glide Drawers Open Shelving Areas Particleboard, MDF, and Rubberwood Splayed Base Non-Marking Foot Pads Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 15.5"L x 63"W x 30"H Floor to Underside of Sideboard: 6.5"H Table Top Thickness: 0.5"H Drawer Frame Dimensions: 13"L x 20.5"W x 4.5"H Base Dimensions: 15.5"L x 63"W Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520