| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6646-ALA-NAT |
| Color | Alabaster Natural |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 23 in |
| Item Width | 23 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654283010 |
Check the listing for details. Modway Large 23" Round Performance Velvet Upholstered Ottoman. Color: Alabaster Natural, Condition: New. Listed at 120.75 USD. Arriving fully assembled, the Tilden fabric ottoman combines chic style and functionality. Weight Capacity: 506 lbs. Features: Performance Velvet Upholstery. Set Includes Arrives Fully Assembled.