| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6644-CLO-WAL |
| Color | Cloud Walnut |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 27.75 in |
| Item Width | 27.75 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654282976 |
Check the listing for details. Modway Large 28" Square Boucle Upholstered Ottoman. Color: Cloud Walnut, Condition: New. Listed at 146.75 USD. Arriving fully assembled, the Tilden fabric ottoman combines chic style and functionality. Weight Capacity: 506 lbs. One - Tilden Large 28" Square Boucle Upholstered Ottoman. Features: Boucle Fabric Upholstery.