| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6650-TAU-NAT |
| Color | Taupe Natural |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 38.4 in |
| Item Width | 38.4 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654283218 |
Check the listing for details. Modway Large 38" Round Performance Velvet Upholstered Ottoman. Color: Taupe Natural, Condition: New. Listed at 301.50 USD. Arriving fully assembled, the Tilden performance velvet ottoman combines chic style and functionality. Weight Capacity: 506 lbs. Features: Performance Velvet Upholstery. Set Includes Arrives Fully Assembled.