| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5391-WHI |
| Color | White |
| Type | Headboards |
| Item Height | 46 in |
| Item Length | 3 in |
| Item Width | 57.5 in |
| Upholstery Fabric | Vinyl |
| Material | Upholstered Vinyl |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Full |
Check the listing for details. Modway Laura Full Upholstered Vinyl Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 102.25 USD. Modway Laura Full Upholstered Vinyl Headboard in White Item Description Enhance your bedroom with the elegantly designed Modway Laura Faux Leather Upholstered Full Headboard. Made with sleek cut-out corners and a stunning nail button trim accented in silver, Laura Full Headboard features a solid wood frame, adjustable wood legs, and dense foam padding for ultimate support. Finely upholstered in smooth faux leather and designed to delight, Laura is a refined piece that complements most full beds admirably. Set Includes: One - Laura Full Headboard Features: Fine Vinyl Upholstery Silver Accent Copper Buttons Solid Wood Frame Particleboard Panel Dense Foam Padding Mounts in Four Locations Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 3"L x 57.5"W x 41 - 46"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520