| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Laura |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5390-GRY |
| MPN | MOD-5390-GRY |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 46" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Modway Laura Twin Upholstered Polyester Fabric Headboard in Gray |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Laura Twin Upholstered Polyester Fabric Headboard in Gray |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654042983 |
Check the listing for details. Modway Laura Twin Upholstered Polyester Fabric Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 110.84 USD. Enhance your bedroom with the elegantly designed Modway Laura Fabric Upholstered Twin Headboard. Dense foam padding. Silver accent copper buttons. Finish: Gray.