| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Collection | Lily |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6119-LBU |
| MPN | MOD-6119-LBU |
| Color | Blue |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Lily Biscuit Tufted Full Performance Velvet Headboard in L |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Lily Biscuit Tufted Full Performance Velvet Headboard in L |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654153627 |
Check the listing for details. Modway Lily Biscuit Tufted Full Performance Velvet Headboard in Light Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 119.99 USD. Instill classic elegance and modern luxury with the Lily Biscuit Tufted Performance Velvet Full Headboard. Elegant biscuit tufting. Materials: Velvet polyester fabric. Finish: Light blue. Product Weight: 21 lbs.