| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Collection | Lily |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6121-GRY |
| MPN | MOD-6121-GRY |
| Color | Gray |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Lily King Biscuit Tufted Performance Velvet Headboard in G |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Lily King Biscuit Tufted Performance Velvet Headboard in G |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654153719 |
Check the listing for details. Modway Lily King Biscuit Tufted Performance Velvet Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 167.99 USD. Instill classic elegance and modern luxury with the Lily King Biscuit Tufted Performance Velvet Headboard. Elegant biscuit tufting. Materials: Velvet polyester fabric. Finish: Gray. Dense foam padding.