| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Lily |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5144-NAV |
| MPN | MOD-5144-NAV |
| Color | Navy |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Modway Lily King Upholstered Polyester Fabric Headboard in Navy |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Lily King Upholstered Polyester Fabric Headboard in Navy |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654012504 |
Check the listing for details. Modway Lily King Upholstered Polyester Fabric Headboard in Navy. Color: Navy, Condition: New. Listed at 161.99 USD. Add elegance to your bedroom with the Modway Lily King Upholstered Linen Fabric Tufted Headboard. Designed with just the right amount of grace, Lily is made from fiberboard, plywood, and soft linen fabric upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting.