| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-7151-SGE |
| Color | Sage |
| Type | Headboards |
| Item Height | 50.8 in |
| Item Length | 3.9 in |
| Item Width | 78.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| Size | King |
| UPC | 889654288190 |
Check the listing for details. Modway Lindee Boucle Fabric King Headboard in Sage. Color: Sage, Condition: New. Listed at 296.00 USD. The dense foam padding and pillow-style design grants a soft, cushioned backdrop for nightly reading or relaxing in bed. Assembly required. Boucle Fabric Upholstery. One - Headboard. Features: Pillow Style Headboard.