| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Material | Wood |
| Collection | Lippa |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-3545-BLK-WHI |
| MPN | EEI-3545-BLK-WHI |
| Color | Black |
| Type | Pub Tables |
| Style | Modern |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 28" |
| Item Length | 28" |
| Category | Pub Tables |
Check the listing for details. Modway Lippa 28" Round Lacquered MDF Bar Table in Black/White. Color: Black, Condition: New. Listed at 467.61 USD. Let modern inspiration flow while gathered around the Lippa 28" Round Bar Table. Perfect for entertaining family and friends or everyday dining, this pedestal table comfortably seats two. Its round tabletop is crafted with MDF with a high gloss finish and beveled edge for a contemporary yet timeless design. Embodying an iconic mid-century silhouette, this pedestal bar-height table floats on a sleek tapered metal pedestal base with a chip-resistant black powder-coated finish. Includes non-marking felt pad to protect flooring. Assembly required.Features : Materials: Lacquered MDFFinish: Black, whiteChip-resistant metal pedestal baseNon-marking felt padSpecifications : Product Dimensions : 40.5"H x 27.5"W x 27.5"DProduct Weight : 73 lbs